zmień źródło ciepła

Wyjdź poza okno.

Remont czy modernizacja domu skupiają się zazwyczaj na sprawach oczywistych, takich jak wymiana okien, czy ocieplenie ścian zewnętrznych. Jeśli zadania zahaczają o instalację grzewczą, utarte ścieżki (np. zakup nowego kotła gazowego) wydają się najprostszym rozwiązaniem. I choć z pewnością remontowany dom stanie się cieplejszy, bo okna i ściany będą go lepiej izolować, to krótka perspektywa. Czy nie powinieneś spojrzeć dalej i swojej wyobraźni założyć okulary progresywne? By zobaczyć wyraźnie co szykuje przyszłość?

Pożyjemy, zobaczymy? Tak się już nie da.

Czytanie o efekcie cieplarnianym być może nie jest Twoim ulubionym zajęciem. To jednak temat przed którym nie uciekniemy, a różne kompetentne instytucje – światowe, europejskie i krajowe – robią wszystko, by oddalić katastrofę klimatyczną. Wiedza o tych działaniach jest znikoma. Ot, gdzieś zagrzmiało, ale nie wiadomo gdzie, i burza może nas ominie. Nie ominie.

Tytuł filmu: Rok 2050.

Konieczność likwidacji starych kotłów węglowych jest już oczywistością, ale czy wiesz, że do roku 2050 w Europie, czyli też w Polsce, mają być zlikwidowane także kotły gazowe? Gaz to paliwo kopalne, ciepło powstaje w nim w procesie spalania, spalanie to kolejna porcja CO2 do atmosfery. Stąd takie koncepcje. Rok 2050 to odległa perspektywa i likwidując stary kocioł węglowy możesz oczywiście poprzestać na wstawieniu w jego miejsce nowego kotła gazowego. Natura odetchnie głębiej, bo już bez węglowego pyłu. Twój dom stanie się nowoczesny, a jego obsługa w zapewnieniu ciepła – prosta i wygodna. Czy może być lepiej? Zawsze może być lepiej.

Jeszcze jedna lodówka. Oto pompa ciepła.

Jeśli remont Twojego domu obejmuje likwidację węglowego kopciucha, możesz zastąpić go pompą ciepła. Najlepiej taką typu SPLIT, bo ta odmiana nie wymaga dużej powierzchni działki, ani żadnych wierceń w gruncie. Korzysta z ciepła zawartego w otaczającym je powietrzu. To urządzenie, by nie wchodzić zbyt głęboko w detale techniczne, którego działanie jest podobne do pracy lodówki. Proces sprężania podnosi temperaturę, proces rozprężania obniża. Tyle w skrócie. Nie musisz tego zgłębiać (choć możesz), ważne, że rozumie to i wykorzystuje pompa ciepła. Pompa ciepła składa się z jednostki zewnętrznej z charakterystycznym śmigłem wentylatora oraz jednostki wewnętrznej. Ta wewnętrzna jednostka, w zależności od typu, ma różną wielkość i może stać na posadzce lub być zamontowana na ścianie.

A ludzie mówią…

Nie wierzcie obiegowym opiniom, że w naszym klimacie to się nie sprawdzi. Sprawdza się! Dobrze dobrana pompa ciepła daje sobie doskonale radę do temperatury minus 15 , a nawet minus 20 stopni C. A dni z taką temperaturą zdarza się u nas zaledwie kilka w roku, zazwyczaj jest cieplej. W krytycznych mrozach włącza się system grzałek elektrycznych i wszystko działa bez zarzutu. Zimą nie zmarzniesz.

Grecja w domu.

Jeśli latem chciałbyś mieć w domu przyjemny chłód, jak w dobrym hotelu na wakacjach, jest bonus. Pompa ciepła pozwala odwrócić swój obieg i chłodzić powietrze wewnątrz domu, wykorzystując tę samą instalację, która zimą służy do ogrzewania!

Aria na dwa głosy.

Może się zdarzyć, że w Twojej kotłowni już stoi gazowy kocioł. Wtedy też możesz zrobić kolejny krok w stronę nowoczesności, ekologii i ekonomii. Pompa ciepła w łatwy sposób może być wpięta do istniejącej instalacji grzewczej. I to nie ona będzie wspierać kocioł gazowy, tylko odwrotnie. Pompa ciepła stanie się aktorką pierwszoplanową. Jedynie wspomniane wcześniej silne mrozy mogą spowodować, że kocioł gazowy wkroczy do akcji, by wspomóc pompę ciepła. To taka aria na dwa głosy, w której automatyka dyryguje harmonijną współpracą. Wtedy nie będzie konieczności włączania elektrycznych grzałek, które system i tak posiada, na wszelki wypadek.

Telefon do przyjaciela.

Dołożenie pompy ciepła do już istniejącego systemu grzewczego nie jest skomplikowane. Mimo to wymaga współpracy z projektantem i wykonawcą, posiadającym specjalne uprawnienia F-Gaz do montażu pomp ciepła. Bez projektanta nawet nie zaczynaj. Precyzyjny projekt jest tworzony indywidualnie dla każdego modernizowanego domu. Uwzględnia jego charakterystykę termiczną oraz ilość mieszkańców i ich określone wymagania. Jeśli masz zwyczaj kąpać się cztery razy dziennie, albo uwielbiasz temperaturę 25 stopni w salonie, projektant dobierze taką pompę ciepła, która sprosta zadaniu. Dlatego warto zwrócić się do sieciowej hurtowni BIMs Plus, która skieruje do Ciebie zarówno certyfikowanego instalatora, jak i specjalistę projektanta. To zapewni Ci także niższe wydatki, bo instalator ma zagwarantowane w BIMs Plus niskie ceny, które przełożą się na kosztorys Twojej inwestycji.

Bez wymówek. Stać Cię!

Jeśli masz wątpliwości, czy zakup pompy ciepła leży w granicach Twoich finansowych możliwości – rozwiewamy obawy. Skorzystaj z dopłat programu CZYSTE POWIETRZE, lokalnych programów ekologicznych oraz z ulgi termoizolacyjnej. Możesz zyskać do 90% zwrotu poniesionych kosztów! W ramach tych dopłat możesz sfinansować też fotowoltaikę, co zapewni Ci darmowy prąd.

Drogowskaz.

Podejrzewamy, że rozsądek, umiejętność liczenia, wspieranie ekologii i przyszłościowych rozwiązań to esencja Twojej osobowości. No tak, trochę Cię podpuszczamy. Ale przecież chciałbyś takim być! 

Więc do całej wiedzy o pompach ciepła dokładamy konkretny drogowskaz.

Hurtownia instalacyjna BIMs Plus wprowadza właśnie na rynek linię pomp ciepła BRÖTJE. To uznana marka ze 100-letnią tradycją. Doświadczenia z produkcji niezawodnych kotłów owocują w wyrafinowanych rozwiązaniach pomp ciepła. Wszystkie pompy spełniają kryteria programu CZYSTE POWIETRZE. BIMs Plus zapewnia pomoc projektantów i wykonawców.

Co z tego trzeba zapamiętać?
  • Pompa ciepła BRÖTJE,
  • BIMs Plus,
  • TANIE GRZANIE.
  • Stać Cię na ciepły dom.